SZCZELIWA SZNUROWE – ASORTYMENT

Grafit + TPFE TMP 11

Zastosowanie 
Bezazbestowe, sentetyczne szczeliwo sznurowe TMP 11 zalecane jest jako uszczelnienie dławicowe pomp, reaktorów, mieszadeł, a także wrzecion zaworów szczególnie korozyjnych i agresywnych chemicznie w warunkach przemysłowych np: w styczności z kwasami, zasadami, rozpuszczalnikami, olejami zarówno syntetycznymi, jak i ropopochodnymi a także parą wodną.

Materiał
Bezazbestowe szczeliwo sztuczne TMP 11 wykonane jest techniką wzajmnego oplotu TexLok (ang. Interbraid) z włókien PTFE wraz z grafitem, nasycanym specjalną, rozruchową substancją smarną dla umożliwienia początkowego „dotarcia się” szczeliwa. Szczeliwa te cechuje wysoka przewodność ciepła, bardzo niski współczynnik tarcia oraz bardzo mała zmiana wagi, objętności czy kształtu. 

Parametry techniczne 

Zastosowanie  Wał o ruchu wirowym
Ciśnienie max [Bar]  20
Temperatura max [oC] 280
Zakres pH  0 – 14
Prędkość max. [m/s]  20

UWAGAPodana w tabeli prędkość jest prędkością linową wału (wrzeciona) na jego styku ze szczeliwem. 

Rozmiary i opakowania:

Dostępne są rozmiary od 4mm do 25mm 
Wielkość opakowania na życzenie klienta. 

 
Upload Image...
Grafit TMP20

Zastosowanie
Grafitowe, plecione szczeliwo sznurowe TMP 20 znajduje zastosowanie jako uszczelnienie dławnicowe pomp i zaworów między nimi w takich aplikacjach jak: intalacjach parowych, kondensatu, wody zasilającej kotły, gorącego oleju, przemyśle pertrochemicznym i chemicznym, pompach procesowych oraz wszęcietam, gdzie przeciek musi być ograniczony do minimum. 

Materiał 
Bezazbestowe szczeliwo sznurowe TMP 20 wykonane jest ze skręconych taśm grafitowych, które są następnie podczas zaplatania nasycane inhibitorami korozji oraz substancjami przeciwdziałającymi powstawaniu wycieku. Dopasowuje się łatwo do kształtu dławicy jest elastyczne a jedocześnie wytrzymałe, co sprawia, że jest łatwe w montażu. Może być używane z ogromną większością mediów, co sprawia, że można ograniczyć zapasy magazynowe tylko do tego jednego szczeliwa.

Parametry techniczne

ZASTOSOWANIE POMPY ZAWORY
Ciśnienie max. [Bar] 40 150
Temperatura max. [C] -200 – 560 40
Zakres pH 0 – 14 -200 – 560
Prędkość max. [m/s] 30 1
UWAGA: Podana w tabeli prędkość jest prędkością linową wału (wrzeciona) na jego styku ze szczeliwem.

Rozmiary i opakowania

Dostępne są rozmiary od 4 mm do 25 mm
Wielkość opakowania na życzenie klienta  

 
Upload Image...
Grafit wzmacniane iconelem TMP 22

Zastosowanie 

Szczeliwo zaworowe TMP 22 jest wysokiej klasy szczeliwem, które pomimo tego, że posiada zwartą budowę, jest łatwe w formowaniu. Zastosowanie go redukuje zapasy magazynowe, gdyż jego właściwości i pramamerty pracy powodują, że żadne inne szczeliwo nie jest potrzebne. Sprawdzone dla ciśnień do 500 Bar; zachowuje spójność do temperatury 560oC dla pary wodnej oraz 450oC w środowisku utleniającym. Może pracowaść z ogromną wiekszością mediów. Doskonale zdaje egzamin w takich gałeżiach przemysłu jak: chemia, petrochemia czy energetyka (armatura krytyczna). 

Materiał

Szczeliwo sznurowe TMP 22 wykonane jest z taśm ekspandowanego grafitu wzmacnianych cienkim elementem ze stopu żaroodpornego (tzw. Inconel), które są następnie plecione w zwarte zwitki. 
Rezultatem jest nietwardnące, giętkie szczeliwo, które nie kurczy się ani nie absorbuje wilgoci. Zwitki wykonane z warstw taśmy grafitowej mogą poruszać się względem siebie, co powoduje, że efekt uszczelniający jest łatwo osiągalny. 

Parametry techniczne 

ZASTOSOWAIE  ZAWORY
Ciśnienie max. [Bar] 500
Temperatura max. [C]  560(450ox)
Zakres pH 0 – 14

Rozmiary i opakowania 

Dostępne są rozmiary od 4mm do 25mm 
Wielkość opakowania na życznie klienta